Lazdų dešimt - Magijos Kambarys

Go to content

Main menu

Lazdų dešimt

Taro Kortos > Taro kortų reikšmės > Mažieji Arkanai > Lazdos
 

Lazdų dešimt
Tai dvejopa korta. Viena vertus, ji sako, kad sunkumai ir nesėkmės praeity. Bet, kita vertus, ji byloja apie naštą, kaip sunkiai pasiektos sėkmės ir pergalės naštą, dėl kurios privalu paaukoti kažką. Gali reikšti aistringą norą pasiekti tikslus ir įspėja apie pergalės kartumą. Rūpesčiai ir problemos yra dideli, ant pečių sunki našta. Turima galimybė laimėti, tačiau verta pasvarstyti, kiek daug reikės paaukoti pergalės vardan. Tai karjeros ir sunkaus darbo korta. Tik ilgas ir sunkus kelias veda į sėkmę. Gali pasirodyti, kad kažkas (žmonės arba aplinkybės) pernelyg slegia, tai gali būti darbas, viršininkai, ar šeimyninės aplinkybės ir visa tai gali atrodyti nepelnyta ir sunki našta. Galimas laimėjimas azartiniuose lošimose, bet jis gali atnešti daug problemų. Prie neigiamų kortų pasakoja apie atsidavimą kitų įtakai, svetimai valiai ir netgi gali reikšti vergovę. Apsupta teigiamų kortų sako apie milžinišką energijos potencialą ir galią. Jei šalia Kardai, tada perspėja, kad neverta kontroliuoti absoliučiai viską, totalinė kontrolė gali labai pakenkti. Jei šalia krenta teigiami Didieji Arkanai, sunkus darbas ir įveikti iššūkiai lems teigiamus pokyčius gyvenime. Šalia kelio kortų, laukia sunki kelionė, komandiruotė. Pagrindiniai žodžiai ir frazės: sunki našta, perpildymas, sunkumai, nerimas, nuovargis.
Tradicinė reikšmė - sėkmė, sunki našta, sunkumai karjeros augime, atsakomybės našta, slopinimas, priespauda, pasiaukojimas, kelionės, neteisybės, įtampa, sunkaus darbo našta.

Asmenybė
Apibūdinant asmenį, ši korta apibūdina karjeristą, žmogų, kuris pasirengęs paaukoti daug dėl savo karjeros ar verslo. Darboholikas.

Interesai, verslas, darbas
Taro korta pasakoja apie karjeros augimo sunkumus, pernelyg toli gali nuvesti ambicingi siekiai. Tam, kad pavyktų išlikti savo vietoje, laukia daug darbo. Įsipareigojimai sunkia našta kris ant pečių. Projektai žlunga dėl kliūčių, trukdančių jų įgyvendinimui. Entuziazmas gali greitai išnykti, viskas gali greitai virsti įprastu sunkiu darbu. Tačiau ši korta rodo, kad sėkmė yra netoli ir yra įmanoma. Gali reikšti, kad bus pasiektas naujas lygis, kuriam niekas nėra pasirengęs.

Santykiai, meilė
Korta rodo, jog esami santykiai slegia ir nesuteikia laisvės, šeimos problemos sunkia našta gula ant pečių. Kažkas turės aukotis santykių labui. Kažkas poroj yra našta partneriui. Tačiau vis dėlto, tai yra teigiama korta ir ji sako, kad santykiai gali pasiekti naują lygį.

Sveikata
Ši korta kalba apie pervargimą, lėtinį nuovargį ir apie tai, kad itin svarbu pagalvoti apie poilsį. Gali nurodyti problemas su raumenų sistema. Apsupta Kardų, gali nurodyti lūžius.

Lazdų dešimt (apversta)
Apsupta teigiamų kortų, ši Taro korta sako, kad sunki našta daugiau nebeslegia ir galima pailsėti. Su kelio kortomis gali nurodyti persikraustymą. Visais kitais atvejais, kalba apie sudėtingą padėtį ir, kad pagalbos laukti nėra iš kur. Dažnai nurodo apgaulę, sukčiavimą, sąmokslą, intrigas, melą. Už darbus nebus atlyginta, tiek, kiek jie to verti, įmanomi materialiniai ir finansiniai nuostoliai, apsupta neigiamų kortų, pranašauja, jog yra galimybė prarasti viską. Pernelyg didelis siekis gali nuvesti į aklavietę. Jei šalia Didieji Arkanai, pavyzdžiui, Teisingumas ir Nuosprendis, tada pranašaujamas teisinis bylinėjimasis ir biurokratizmas. Jei šalia yra korta Mėnulis, tai yra ženklas, kad kažkas iš aplinkos meluoja ar išduoda. Raktiniai žodžiai: Našta nusimesta, išsilaisvinimas, pernelyg didelis užmojis, nepasitikėjimas, apgaulė, orientyrų praradimas.
Tradicinė reikšmė - našta nusimesta, išdavystė, pernelyg didelės ambicijos, spaudimas, didelis noras kontroliuoti viską, pavydas, klasta, praradimai.

Asmenybė
Apibūdinant asmenį, aprašo asmenį, kuris sukuria problemas. Gali nurodyti apgaviką ar išdaviką.

Interesai, verslas, darbas
Sako apie intrigas komandoje, kad konkurentai nesnaudžia ir gali smogti žemiau juostos, išduoti arba sužaisti nešvarų žaidimą. Kažkas komandoje yra nesąžiningas. Rizikingi sumanymai nebus sėkmingi ir galima daug prarasti.

Santykiai, meilė
Parodo komplikuotus santykius. Vienas iš partnerių bando kontroliuoti viską. Jei šalia yra Mėnulis, tai pranašauja mylimo žmogaus melą ar išdavystę.

Sveikata
Sako apie ligą, dažnai uždegimą ar infekciją ( gripą, tuberkuliozę, vėjaraupius, ir pan.). Organizmui reikia dietos ar išsivalymo. Kaulų ir raumenų ligos.

Back to content | Back to main menu